Woningschatting Notariskosten Financiering Gratis schatting
HomeHuisprijzen Diksmuide › Huis verkopen
Huis verkopen in Diksmuide

Huis schatten in Diksmuide — gratis voor verkoop.

Gratis online schatting op basis van actuele verkoopprijzen in Diksmuide en omgeving. Krijg direct een marktwaarde-indicatie en uitgebreid PDF-rapport — vrijblijvend, in 2 minuten.

Start gratis schatting
Statbel-data 2026
Klaar in 2 minuten
Geen verplichtingen
Gem. huisprijs
€349.000
+25,2% evolutie
Prijs per m²
€2.490
voor een huis
Gem. appartement
€175.000
€2.050/m²
Rang in West-Vlaanderen
#10 van 44
+13,2% vs prov. gem.

Verkoopkansen in Diksmuide — wat de cijfers tonen

Qua huisprijzen staat Diksmuide op plaats 10 van de 44 gemeenten in West-Vlaanderen — tot de duurste gemeenten van de provincie.

Een huis in Diksmuide is gemiddeld 13.2% duurder dan het provinciale gemiddelde van West-Vlaanderen. Vergeleken met het Vlaams gemiddelde ligt Diksmuide 3.7% lager.

Tussen 2020 en 2026 evolueerde de gemiddelde huisprijs van €225.375 naar €349.000, een verandering van +54.9%. De markt is momenteel sterk stijgend (+11.5% op jaarbasis).

Per vierkante meter zijn open bebouwing het scherpst geprijsd (€1.850/m²). De sterkste prijsstijging zien we bij gesloten en halfopen huizen (+25.2%).

Appartementen zijn per m² 17.7% goedkoper dan huizen in Diksmuide.

Voor verkopers in Diksmuide betekent dit: de marktwaarde van uw woning hangt sterk af van het woningtype en de lokale vraag. Een gratis schatting helpt u een realistische vraagprijs bepalen.

Huis verkopen in Diksmuide — verkoopadvies + schatting

Als verkoper in Diksmuide (West-Vlaanderen, postcode 8600) zijn er vier elementen die rechtstreeks bepalen hoe snel én hoe goed uw woning verkoopt:

Marktconforme vraagprijs

Te hoog vragen schrikt kopers af, te laag laat geld liggen. De gemiddelde huisprijs in Diksmuide bedraagt €349.000 — uw woning kan daar boven of onder zitten.

Prijs per m²

In Diksmuide ligt de gemiddelde m²-prijs voor een huis op €2.490. Uw oppervlakte × deze richtprijs is een eerste referentie.

EPC-label telt mee

Energiezuinige woningen verkopen sneller en aan hogere prijzen. Een EPC-sprong van F naar C kan 15-25% verschil maken op de vraagprijs.

Attesten op voorhand

EPC, elektrische keuring en asbestattest zijn wettelijk verplicht. Wachten vertraagt verkoop met 4-6 weken.

Wat is uw woning in Diksmuide waard?

Krijg een gratis indicatieve schatting op basis van recente verkoopprijzen in uw postcode — inclusief uitgebreid PDF-rapport met marktcontext en verkoopadvies.

Bereken nu gratis