Woningschatting Notariskosten Financiering Gratis schatting
Home › Huisprijzen Melle › Huis verkopen
Huis verkopen in Melle

Huis verkopen in Melle? Schat eerst wat het waard is.

Gratis online schatting op basis van actuele verkoopprijzen in Melle en omgeving. Krijg direct een marktwaarde-indicatie en uitgebreid PDF-rapport — vrijblijvend, in 2 minuten.

Start gratis schatting
Statbel-data 2026
Klaar in 2 minuten
Geen verplichtingen
Gem. huisprijs
€450.625
+18,3% evolutie
Prijs per m²
€3.218
voor een huis
Gem. appartement
€297.000
€3.489/m²
Rang in Oost-Vlaanderen
#2 van 62
+24,8% vs prov. gem.

Verkoopkansen in Melle — wat de cijfers tonen

Qua huisprijzen staat Melle op plaats 2 van de 62 gemeenten in Oost-Vlaanderen — tot de duurste gemeenten van de provincie.

Een huis in Melle is gemiddeld 24.8% duurder dan het provinciale gemiddelde van Oost-Vlaanderen. Vergeleken met het Vlaams gemiddelde ligt Melle 21.3% hoger.

Tussen 2020 en 2026 evolueerde de gemiddelde huisprijs van €329.500 naar €450.625, een verandering van +36.8%. De markt is momenteel sterk stijgend (+6.9% op jaarbasis).

Per vierkante meter zijn vrijstaande/halfopen huizen het scherpst geprijsd (€3.218/m²). De sterkste prijsstijging zien we bij gesloten en halfopen huizen (+18.3%).

Appartementen zijn per m² 8.4% duurder dan huizen — typisch voor kernen met schaarse bouwgrond.

Voor verkopers in Melle betekent dit: de marktwaarde van uw woning hangt sterk af van het woningtype en de lokale vraag. Een gratis schatting helpt u een realistische vraagprijs bepalen.

Huis verkopen in Melle — verkoopadvies + schatting

Als verkoper in Melle (Oost-Vlaanderen, postcode 9090) zijn er vier elementen die rechtstreeks bepalen hoe snel én hoe goed uw woning verkoopt:

Marktconforme vraagprijs

Te hoog vragen schrikt kopers af, te laag laat geld liggen. De gemiddelde huisprijs in Melle bedraagt €450.625 — uw woning kan daar boven of onder zitten.

Prijs per m²

In Melle ligt de gemiddelde m²-prijs voor een huis op €3.218. Uw oppervlakte × deze richtprijs is een eerste referentie.

EPC-label telt mee

Energiezuinige woningen verkopen sneller en aan hogere prijzen. Een EPC-sprong van F naar C kan 15-25% verschil maken op de vraagprijs.

Attesten op voorhand

EPC, elektrische keuring en asbestattest zijn wettelijk verplicht. Wachten vertraagt verkoop met 4-6 weken.

Wat is uw woning in Melle waard?

Krijg een gratis indicatieve schatting op basis van recente verkoopprijzen in uw postcode — inclusief uitgebreid PDF-rapport met marktcontext en verkoopadvies.

Bereken nu gratis

Gemiddelde verkoopprijzen in Melle per woningtype

Cijfers gebaseerd op Statbel Q2 2026 (mediaan verkoopprijzen notariële akten) voor Melle.

Sinds de fusie van 1 januari 2025 publiceert Statbel de verkoopprijzen alleen nog voor de fusiegemeente Merelbeke-Melle. De cijfers op deze pagina gelden daarom voor Merelbeke-Melle als geheel.

Type woning
Gem. prijs
€/m²
Evolutie
Huis
€450.625
€3.218
+18,3%
Appartement
€297.000
€3.489
+10,6%
Rijwoning
€400.046
€3.332
+14,0%
Open bebouwing
€550.500
€3.241
+16,1%

Uw woning kan afwijken van deze gemiddelden door locatie (wijk, straat), staat, bouwjaar, energielabel en perceeloppervlakte. Onze gratis schatting houdt met al deze factoren rekening.

Melle: pendelgemeente met stijgende vastgoedwaarden

Met circa 11.500 inwoners is Melle een van de kleinste gemeenten in de Gentse rand, maar de vastgoedmarkt is opmerkelijk dynamisch. De gemeente profiteert van een driedubbele bereikbaarheidstroef: het treinstation op de IC-lijn Gent-Brussel (reistijd naar Gent 8 minuten), de op- en afrit Melle van de E40, en de nabijheid van de R4 via Destelbergen. De gemiddelde transactieprijs is marktconform in 2026, een stijging van 3,9% die de aanhoudende vraag vanuit Gent weerspiegelt. De Schelde meanderend door de gemeente, het Gondebeekbos en de domeinen rond het ILVO (Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek) geven Melle een groen karakter dat het onderscheidt van meer verstedelijkte randgemeenten. Het kadastraal inkomen is gemiddeld voor de Gentse rand.

Prijsanalyse per wijk en type

De stationsbuurt en de Brusselsesteenweg vormen het duurste segment. Rijwoningen halen marktconform, halfopen bebouwingen marktconform. De loopafstand tot het station (minder dan tien minuten) levert een premie van 10-14% op. Pendelaars naar Brussel betalen deze premie zonder aarzelen: acht minuten trein naar Gent, 35 minuten naar Brussel-Zuid.

De Vogelhoek, ten zuiden van het centrum richting Gontrode, biedt een villawijk-karakter. Vrijstaande woningen op percelen van 800 tot 1.500 m² halen prijzen in het middensegment. Het groene karakter, de nabijheid van het Gondebeekbos en de rust zijn de voornaamste troeven. Het aanbod is zeer beperkt: gemiddeld drie tot vijf woningen per kwartaal in dit segment.

Langs de Schelde en de Tuinwijklaan vind je halfopen bebouwingen uit de jaren 1960-1980. De prijzen schommelen naargelang ligging en staat. Veel panden zijn gerenoveerd of na-geïsoleerd, waardoor het EPC-label gemiddeld beter scoort dan in vergelijkbare wijken elders. Panden zonder isolatie zijn relatief toegankelijk geprijsd maar vereisen een renovatiebudget.

Het appartementenaanbod concentreert zich langs de Brusselsesteenweg en rond het station. Nieuwbouw is schaars; de gemiddelde prijs is marktconform voor twee slaapkamers.

Bereikbaarheid en het stationseffect

Het treinstation van Melle is de motor van de vastgoedmarkt. IC-treinen naar Gent-Sint-Pieters vertrekken twee keer per uur (reistijd 8 minuten), naar Brussel-Zuid drie keer per uur (reistijd 35 minuten via Gent). Dit maakt Melle tot een van de best verbonden gemeenten in de Gentse rand voor pendelaars.

De E40 is bereikbaar in drie minuten via de op- en afrit Melle. De reistijd naar Brussel bedraagt 45 minuten buiten de spits, naar Gent-centrum tien minuten. De R4 is via Destelbergen bereikbaar in acht minuten, wat toegang geeft tot de haven en het noorden van Gent.

Melle beschikt over beperkte maar kwalitatieve voorzieningen: twee basisscholen, een gemeentelijke sporthal, voetbalclub SK Melle en het ILVO-domein dat als recreatief groengebied fungeert. Voor secundair onderwijs, ziekenhuiszorg en uitgebreid winkelen wijken inwoners uit naar Gent. De nabijheid van de UGent-campus Coupure en het UZ Gent (15 minuten per fiets) is een troef voor academisch personeel.

Over Melle: gemeente, arrondissement en leefomgeving

Melle maakt deel uit van het arrondissement Gent. Met 11.574 inwoners op 15,2 km² scoort de gemeente op 761 inwoners per km². Burgemeester is Dirk De Maeseneer. Het centrum situeert zich gemiddeld 16 meter boven zeeniveau.

De huizenprijzen in Melle evolueren sneller dan de Vlaamse trend (+18.3%). Voor kandidaat-kopers betekent dit concurrentie bij open bezichtigingsdagen en een krappe onderhandelingsmarge; verkopers merken dat panden met volledige attesten doorgaans binnen twee à drie weken onder bod staan.

Met plaats 2 van 62 in Oost-Vlaanderen zit Melle in het hoger segment van de provincie, 24.8% boven het provinciale gemiddelde, per vierkante meter bieden vrijstaande/halfopen huizen hier de beste prijs (€3.218/m²), daarnaast sinds 2020 noteerde de gemiddelde huisprijs een evolutie van +36.8%.

Onderwijs, winkel en zorg: het plaatje van Melle

De identiteit van Melle als deelgemeente vertaalt zich in een compact lokaal aanbod — met aanvullende winkels, scholen en zorg op fietsafstand in Gent, Merelbeke, Destelbergen. Gemiddeld huis-niveau rond €450.625, appartementen rond €297.000. Deze prijspositie zorgt voor een aanhoudende vraag vanuit gezinnen die centraal willen wonen zonder de volle centrumpremie te betalen.

Huis verkopen in Melle in 3 fasen — van schatting tot notaris

1

Voorbereiden

Waardebepaling, verplichte attesten (EPC, elektrisch, asbest, bodem), vastgoed-foto's en publicatietekst. Certiloket regelt alle attesten. Reken op 2-4 weken.

2

Te koop aanbieden

Publicatie op Immoweb, Zimmo, Realo + persoonlijk netwerk. Bezichtigingen, onderhandeling, compromis. Duur afhankelijk van prijszetting en vraag — in Melle doorgaans 4-12 weken voor instapklare woningen.

3

Afronden

Notariële akte binnen 4 maanden na compromis. Koper betaalt notariskosten en registratierechten. Verkoper levert de sleutels op de akte-datum.

Veelgestelde vragen over huis verkopen in Melle

Wat is de gemiddelde huisprijs in Melle in 2026?
De gemiddelde huisprijs in Melle bedraagt €450.625 in 2026, ofwel circa €3.218 per vierkante meter. Een appartement kost gemiddeld €297.000. (Bron: Statbel, meest recente kwartaal.)
Waarom is Melle populair bij Gentse stadsverhuizers?
Melle combineert een treinstation (Gent in 8 minuten), de nabijheid van de E40, en een groen residentieel karakter. De Schelde en het Gondebeekbos bieden natuur op loopafstand.
Welke wijk in Melle is het duurst?
De zone rond het station en langs de Brusselsesteenweg is het duurst door de bereikbaarheid. Vogelhoek en de zone richting Gontrode bieden meer ruimte tegen iets lagere prijzen.
Hoe evolueert de markt in Melle?
De woningprijzen in Melle tonen een stijging van +18,3% op jaarbasis volgens de meest recente Statbel-cijfers.
Hoeveel inwoners telt Melle?
Melle telt ongeveer 11.574 inwoners, verspreid over 15,2 km². Dat komt neer op 761 inwoners per km². De gemeente valt onder het arrondissement Gent in de provincie Oost-Vlaanderen.
Loont het om vandaag in Melle te kopen?
De prijsevolutie in Melle ligt momenteel boven het Vlaamse gemiddelde, wat starters en investeerders aantrekt. Voor wie een woning zoekt om zelf in te wonen is de actuele marktsituatie gunstig om snel te handelen. Vergelijk altijd de totaalkost (aankoop + notariskosten + eventuele renovatie) met de gemiddelde m²-prijs in de gemeente.
Wat is mijn woning waard in Melle?
De gemiddelde huisprijs in Melle bedraagt €450.625 (±€3.218/m²), maar uw exacte waarde hangt af van oppervlakte, bouwjaar, EPC en staat. Gebruik onze gratis schatting voor een realistische waardebepaling.
Moet ik verplicht via een makelaar verkopen?
Nee, u kunt ook zelf verkopen (“tussen particulieren”). Een erkende lokale makelaar kent echter de Melle-markt, zorgt voor correcte prijszetting, professionele foto's, screening van bieders en juridische begeleiding. Commissies liggen doorgaans tussen 2-3% + BTW.
Welke kosten heb ik bij verkoop?
Als verkoper betaalt u: EPC-attest (100-250 €), elektrische keuring (120-180 €), asbestattest (300-800 €), eventueel makelaarscommissie (2-3% + BTW). De notariskosten (registratie + ereloon) zijn voor rekening van de koper.
Wat is het verschil tussen een compromis en een notariële akte?
Het compromis is de onderhandse verkoopovereenkomst — bindend voor beide partijen. Binnen 4 maanden erna volgt de authentieke akte bij de notaris, waarop de betaling en eigendomsoverdracht plaatsvinden.

Begin met de eerste stap — wat is uw woning in Melle waard?

Een gratis indicatieve schatting in 2 minuten — direct online + PDF-rapport.

Schat mijn woning gratis →

Of regel direct het volgende voor uw verkoop in Melle

Verplichte attesten regelen

Epc, asbest en elektrische keuring in Melle — één keurder, één bezoek, vaste prijs via Certiloket.

Naar Certiloket →

Renovatie voor meerwaarde

Een gerichte renovatie levert in Melle al snel 5-15% meerwaarde op. Bereken kosten én rendement.

Naar Renovatie-calculator →

Notariskosten berekenen

Krijg een precies overzicht van aktekosten en registratierechten voor uw verkoop in Melle.

Bereken →

Ook verkopen in de buurt van Melle?

Bekijk de huisprijzen en verkoopmarkt in omliggende gemeenten:

Gent Merelbeke Destelbergen Wetteren Lochristi