Woningschatting Notariskosten Financiering Gratis schatting
Home › Huisprijzen Westerlo › Huis verkopen
Huis verkopen in Westerlo

Huis schatten in Westerlo — gratis voor verkoop.

Gratis online schatting op basis van actuele verkoopprijzen in Westerlo en omgeving. Krijg direct een marktwaarde-indicatie en uitgebreid PDF-rapport — vrijblijvend, in 2 minuten.

Start gratis schatting
Statbel-data 2026
Klaar in 2 minuten
Geen verplichtingen
Gem. huisprijs
€372.250
+18,9% evolutie
Prijs per m²
€2.659
voor een huis
Gem. appartement
€273.000
€3.210/m²
Rang in Antwerpen
#49 van 74
-8,3% vs prov. gem.

Verkoopkansen in Westerlo — wat de cijfers tonen

Qua huisprijzen staat Westerlo op plaats 49 van de 74 gemeenten in Antwerpen — in de onderste helft van de provincie.

Een huis in Westerlo is gemiddeld 8.3% goedkoper dan het provinciale gemiddelde van Antwerpen. Ten opzichte van het Vlaams gemiddelde zit Westerlo op koers.

Tussen 2020 en 2026 evolueerde de gemiddelde huisprijs van €246.250 naar €372.250, een verandering van +51.2%. De markt is momenteel sterk stijgend (+9.5% op jaarbasis).

Per vierkante meter zijn open bebouwing het scherpst geprijsd (€2.037/m²). De sterkste prijsstijging zien we bij gesloten en halfopen huizen (+18.9%).

Appartementen zijn per m² 20.7% duurder dan huizen — typisch voor kernen met schaarse bouwgrond.

Voor verkopers in Westerlo betekent dit: de marktwaarde van uw woning hangt sterk af van het woningtype en de lokale vraag. Een gratis schatting helpt u een realistische vraagprijs bepalen.

Huis verkopen in Westerlo — verkoopadvies + schatting

Als verkoper in Westerlo (Antwerpen, postcode 2260) zijn er vier elementen die rechtstreeks bepalen hoe snel én hoe goed uw woning verkoopt:

Marktconforme vraagprijs

Te hoog vragen schrikt kopers af, te laag laat geld liggen. De gemiddelde huisprijs in Westerlo bedraagt €372.250 — uw woning kan daar boven of onder zitten.

Prijs per m²

In Westerlo ligt de gemiddelde m²-prijs voor een huis op €2.659. Uw oppervlakte × deze richtprijs is een eerste referentie.

EPC-label telt mee

Energiezuinige woningen verkopen sneller en aan hogere prijzen. Een EPC-sprong van F naar C kan 15-25% verschil maken op de vraagprijs.

Attesten op voorhand

EPC, elektrische keuring en asbestattest zijn wettelijk verplicht. Wachten vertraagt verkoop met 4-6 weken.

Wat is uw woning in Westerlo waard?

Krijg een gratis indicatieve schatting op basis van recente verkoopprijzen in uw postcode — inclusief uitgebreid PDF-rapport met marktcontext en verkoopadvies.

Bereken nu gratis

Gemiddelde verkoopprijzen in Westerlo per woningtype

Cijfers gebaseerd op Statbel Q2 2026 (mediaan verkoopprijzen notariële akten) voor Westerlo.

Type woning
Gem. prijs
€/m²
Evolutie
Huis
€372.250
€2.659
+18,9%
Appartement
€273.000
€3.210
+2,5%
Rijwoning
€310.000
€2.582
+2,7%
Open bebouwing
€347.000
€2.037
+9,1%

Uw woning kan afwijken van deze gemiddelden door locatie (wijk, straat), staat, bouwjaar, energielabel en perceeloppervlakte. Onze gratis schatting houdt met al deze factoren rekening.

Vastgoedmarkt Westerlo: Kempense diversiteit

Westerlo telt circa 25.000 inwoners, verdeeld over zes deelgemeenten: Westerlo-centrum, Oevel, Tongerlo, Zoerle-Parwijs, Heultje en Oosterwijk. Het kasteel de Merode — een van de best bewaarde waterkastelen in Vlaanderen — vormt het historische hart. De gemiddelde transactieprijs in 2026 plaatst Westerlo in het betaalbare Kempense middensegment. De lokale economie is sterk: de industriezone Oevel-Olen biedt duizenden arbeidsplaatsen bij bedrijven als Campine, Umicore en meerdere KMO’s. Dit genereert een constante lokale vraag naar woonruimte. Het woningbestand is gediversifieerd, van compacte rijwoningen in Westerlo-centrum tot ruime hoeves in het buitengebied van Tongerlo.

Prijzen per deelgemeente en woningtype

Westerlo-centrum is de duurste kern, met transactieprijzen die uiteenlopen naargelang type en buurt voor rijwoningen en halfopen bebouwingen. De nabijheid van het kasteel, de winkels en het station van de buurtspoorweg verhogen de aantrekkingskracht. Appartementen in recente residenties halen prijzen in het middensegment.

Oevel profiteert van de nabijheid van de industriezone. Halfopen bebouwingen met drie slaapkamers halen prijzen in het middensegment. De vraag komt overwegend van werknemers die dicht bij hun werk willen wonen.

Tongerlo, met de historische Norbertijnerabdij, biedt een landelijker karakter. Rijwoningen starten in het instapsegment, open bebouwingen rond het gemeentegemiddelde. Zoerle-Parwijs, Heultje en Oosterwijk zijn de meest landelijke kernen met instapprijzen in een toegankelijk segment voor rijwoningen. De percelen zijn hier het grootst (tot 2.000 m²) en de m²-prijzen het laagst (€1.700-€2.000).

Economie, mobiliteit en dagelijks leven

De industriezone Oevel-Olen is de economische motor van de regio. Met meer dan 3.000 arbeidsplaatsen genereert ze een constante vraag naar woonruimte in Westerlo en de omliggende gemeenten. De aanwezigheid van Campine (metaalrecyclage) en Umicore (materialen) trekt gespecialiseerde arbeidskrachten aan.

De E313 (oprit Westerlo) verbindt de gemeente met Antwerpen (40 minuten) en Hasselt (30 minuten). De N19 richting Turnhout en de N152 richting Aarschot bieden alternatieve routes. Het openbaar vervoer is beperkt tot De Lijn buslijnen naar Herentals en Turnhout.

Het voorzieningenaanbod is volledig: Colruyt, Delhaize, Aldi in het centrum, een gemeentelijke sporthal met zwembad, meerdere basis- en secundaire scholen. Het kasteel de Merode met zijn park en grachten is een toeristische trekpleister en het culturele hart van de gemeente. De abdij van Tongerlo brouwt abdijbier en organiseert culturele evenementen.

Hoe Westerlo als gemeente scoort op leefbaarheid

Tot het arrondissement Turnhout behoort Westerlo, een gemeente van 24.884 inwoners verdeeld over 55,1 km². Daarmee noteert de dichtheid 451 inwoners per km². Burgemeester is Guy Van Hirtum.

De huizenprijzen in Westerlo evolueren sneller dan de Vlaamse trend (+18.9%). Voor kandidaat-kopers betekent dit concurrentie bij open bezichtigingsdagen en een krappe onderhandelingsmarge; verkopers merken dat panden met volledige attesten doorgaans binnen twee à drie weken onder bod staan.

Met plaats 49 van 74 in Antwerpen zit Westerlo in het onderste helft van de provincie, 8.3% onder het provinciale gemiddelde, per vierkante meter bieden open bebouwing hier de beste prijs (€2.037/m²), de onderwijsdichtheid komt uit op 0.6 scholen per 1.000 inwoners, één supermarkt per ongeveer 3.555 inwoners, en sinds 2020 noteerde de gemiddelde huisprijs een evolutie van +51.2%.

De voorzieningenbasis van Westerlo

Cultuur vindt men in 3 musea en 1 bibliotheken, inwoners vinden binnen de gemeente 15 scholen en 2 kleuterscholen. Verder voor dagelijkse boodschappen staan er 7 supermarkten en 8 bankkantoren ingeschreven; op vlak van zorg noteren we 6 apotheken, 4 dokterspraktijken, voor vrije tijd staan er 9 parken, 27 speeltuinen, 8 sportcentra ingeschreven. Verder het horeca-aanbod bestaat uit 18 restaurants en 18 cafés. De bron is OpenStreetMap; privaat aanbod kan hoger uitvallen.

15Scholen
2Kleuterscholen
7Supermarkten
6Apotheken
4Huisartsen
9Parken
27Speeltuinen
8Sportcentra
18Restaurants
18Cafés
3Musea
1Bibliotheken
8Bankkantoren
2Tankstations

Huis verkopen in Westerlo in 3 fasen — van schatting tot notaris

1

Voorbereiden

Waardebepaling, verplichte attesten (EPC, elektrisch, asbest, bodem), vastgoed-foto's en publicatietekst. Certiloket regelt alle attesten. Reken op 2-4 weken.

2

Te koop aanbieden

Publicatie op Immoweb, Zimmo, Realo + persoonlijk netwerk. Bezichtigingen, onderhandeling, compromis. Duur afhankelijk van prijszetting en vraag — in Westerlo doorgaans 4-12 weken voor instapklare woningen.

3

Afronden

Notariële akte binnen 4 maanden na compromis. Koper betaalt notariskosten en registratierechten. Verkoper levert de sleutels op de akte-datum.

Veelgestelde vragen over huis verkopen in Westerlo

Wat is de gemiddelde huisprijs in Westerlo in 2026?
De gemiddelde huisprijs in Westerlo bedraagt €372.250 in 2026, ofwel circa €2.659 per vierkante meter. Een appartement kost gemiddeld €273.000. (Bron: Statbel, meest recente kwartaal.)
Welke deelgemeenten heeft Westerlo?
Westerlo omvat Westerlo-centrum, Oevel, Tongerlo, Zoerle-Parwijs, Heultje en Oosterwijk. Het kasteel de Merode in Westerlo-centrum is het bekendste landmark.
Hoe scoort Westerlo qua werkgelegenheid?
De industriezone Oevel-Olen biedt aanzienlijke lokale werkgelegenheid. Bedrijven als Campine en Umicore zijn grote werkgevers in de regio.
Is Westerlo goed bereikbaar?
Westerlo ligt op de E313 (oprit Westerlo) en de N19. De pendelafstand naar Antwerpen bedraagt veertig minuten. Het openbaar vervoer is beperkt tot buslijnen.
Hoeveel inwoners telt Westerlo?
Westerlo telt ongeveer 24.884 inwoners, verspreid over 55,1 km². Dat komt neer op 451 inwoners per km². De gemeente valt onder het arrondissement Turnhout in de provincie Antwerpen.
Welke voorzieningen vind ik in Westerlo?
Binnen de gemeentegrenzen van Westerlo liggen volgens OpenStreetMap onder meer 15 scholen, 7 supermarkten. Voor uitgebreider aanbod komen inwoners vaak ook in buurgemeenten terecht.
Loont het om vandaag in Westerlo te kopen?
De prijsevolutie in Westerlo ligt momenteel boven het Vlaamse gemiddelde, wat starters en investeerders aantrekt. Voor wie een woning zoekt om zelf in te wonen is de actuele marktsituatie gunstig om snel te handelen. Vergelijk altijd de totaalkost (aankoop + notariskosten + eventuele renovatie) met de gemiddelde m²-prijs in de gemeente.
Wat is mijn woning waard in Westerlo?
De gemiddelde huisprijs in Westerlo bedraagt €372.250 (±€2.659/m²), maar uw exacte waarde hangt af van oppervlakte, bouwjaar, EPC en staat. Gebruik onze gratis schatting voor een realistische waardebepaling.
Moet ik verplicht via een makelaar verkopen?
Nee, u kunt ook zelf verkopen (“tussen particulieren”). Een erkende lokale makelaar kent echter de Westerlo-markt, zorgt voor correcte prijszetting, professionele foto's, screening van bieders en juridische begeleiding. Commissies liggen doorgaans tussen 2-3% + BTW.
Welke kosten heb ik bij verkoop?
Als verkoper betaalt u: EPC-attest (100-250 €), elektrische keuring (120-180 €), asbestattest (300-800 €), eventueel makelaarscommissie (2-3% + BTW). De notariskosten (registratie + ereloon) zijn voor rekening van de koper.
Wat is het verschil tussen een compromis en een notariële akte?
Het compromis is de onderhandse verkoopovereenkomst — bindend voor beide partijen. Binnen 4 maanden erna volgt de authentieke akte bij de notaris, waarop de betaling en eigendomsoverdracht plaatsvinden.

Begin met de eerste stap — wat is uw woning in Westerlo waard?

Een gratis indicatieve schatting in 2 minuten — direct online + PDF-rapport.

Schat mijn woning gratis →

Of regel direct het volgende voor uw verkoop in Westerlo

Verplichte attesten regelen

Epc, asbest en elektrische keuring in Westerlo — één keurder, één bezoek, vaste prijs via Certiloket.

Naar Certiloket →

Renovatie voor meerwaarde

Een gerichte renovatie levert in Westerlo al snel 5-15% meerwaarde op. Bereken kosten én rendement.

Naar Renovatie-calculator →

Notariskosten berekenen

Krijg een precies overzicht van aktekosten en registratierechten voor uw verkoop in Westerlo.

Bereken →

Ook verkopen in de buurt van Westerlo?

Bekijk de huisprijzen en verkoopmarkt in omliggende gemeenten:

Olen Herentals Hulshout Laakdal Meerhout