Woningschatting Notariskosten Financiering Gratis schatting
Home › Huisprijzen Buggenhout › Huis verkopen
Huis verkopen in Buggenhout

Verkoop van uw woning in Buggenhout: start met een gratis schatting.

Gratis online schatting op basis van actuele verkoopprijzen in Buggenhout en omgeving. Krijg direct een marktwaarde-indicatie en uitgebreid PDF-rapport — vrijblijvend, in 2 minuten.

Start gratis schatting
Statbel-data 2026
Klaar in 2 minuten
Geen verplichtingen
Gem. huisprijs
€382.221
+7,5% evolutie
Prijs per m²
€2.733
voor een huis
Gem. appartement
€223.200
€2.592/m²
Rang in Oost-Vlaanderen
#20 van 62
+5,9% vs prov. gem.

Verkoopkansen in Buggenhout — wat de cijfers tonen

Qua huisprijzen staat Buggenhout op plaats 20 van de 62 gemeenten in Oost-Vlaanderen — in de bovenste helft van de provincie.

Een huis in Buggenhout is gemiddeld 5.9% duurder dan het provinciale gemiddelde van Oost-Vlaanderen. Vergeleken met het Vlaams gemiddelde ligt Buggenhout 2.9% hoger.

Tussen 2020 en 2026 evolueerde de gemiddelde huisprijs van €268.375 naar €382.221, een verandering van +42.4%. De markt is momenteel sterk stijgend (+8.5% op jaarbasis).

Per vierkante meter zijn appartementen het scherpst geprijsd (€2.592/m²). De sterkste prijsstijging zien we bij gesloten en halfopen huizen (+7.5%).

Appartementen zijn per m² 5.2% goedkoper dan huizen in Buggenhout.

Voor verkopers in Buggenhout betekent dit: de marktwaarde van uw woning hangt sterk af van het woningtype en de lokale vraag. Een gratis schatting helpt u een realistische vraagprijs bepalen.

Huis verkopen in Buggenhout — verkoopadvies + schatting

Als verkoper in Buggenhout (Oost-Vlaanderen, postcode 9255) zijn er vier elementen die rechtstreeks bepalen hoe snel én hoe goed uw woning verkoopt:

Marktconforme vraagprijs

Te hoog vragen schrikt kopers af, te laag laat geld liggen. De gemiddelde huisprijs in Buggenhout bedraagt €382.221 — uw woning kan daar boven of onder zitten.

Prijs per m²

In Buggenhout ligt de gemiddelde m²-prijs voor een huis op €2.733. Uw oppervlakte × deze richtprijs is een eerste referentie.

EPC-label telt mee

Energiezuinige woningen verkopen sneller en aan hogere prijzen. Een EPC-sprong van F naar C kan 15-25% verschil maken op de vraagprijs.

Attesten op voorhand

EPC, elektrische keuring en asbestattest zijn wettelijk verplicht. Wachten vertraagt verkoop met 4-6 weken.

Wat is uw woning in Buggenhout waard?

Krijg een gratis indicatieve schatting op basis van recente verkoopprijzen in uw postcode — inclusief uitgebreid PDF-rapport met marktcontext en verkoopadvies.

Bereken nu gratis

Gemiddelde verkoopprijzen in Buggenhout per woningtype

Cijfers gebaseerd op Statbel Q2 2026 (mediaan verkoopprijzen notariële akten) voor Buggenhout.

Type woning
Gem. prijs
€/m²
Evolutie
Huis
€382.221
€2.733
+7,5%
Appartement
€223.200
€2.592
+2,7%
Rijwoning
€330.000
€2.754
-4,3%
Open bebouwing
€490.000
€2.880
+3,3%

Uw woning kan afwijken van deze gemiddelden door locatie (wijk, straat), staat, bouwjaar, energielabel en perceeloppervlakte. Onze gratis schatting houdt met al deze factoren rekening.

Buggenhout: woningmarkt en prijsevolutie

De vastgoedmarkt van Buggenhout wordt gekenmerkt door een stabiele vraag en een beperkt aanbod dat de prijzen structureel ondersteunt. De gemeente telt circa 15.000 inwoners en ligt in de provincie Oost-Vlaanderen. strategisch gepositioneerd ten opzichte van Dendermonde. Lebbeke. Londerzeel. Het transactievolume bedroeg 120 woningen in 2025. een stijging van 5% tegenover het voorgaande jaar. wat wijst op een markt met groeiende activiteit en toenemende interesse van kopers buiten de regio. Het woningbestand bestaat overwegend uit halfopen bebouwingen en villawijken. aangevuld met recentere verkavelingen in de dorpsrand en sporadische nieuwbouwprojecten die inspelen op de vraag naar energiezuinige woningen met EPC-label A. De gemiddelde perceelsoppervlakte bedraagt 300 tot 600 m². wat ruimere woonvormen toelaat dan in de centrumsteden — een factor die gezinnen met kinderen en thuiswerkers aantrekt. De bereikbaarheid is verzekerd via geen station. bus naar Dendermonde (15 min). Het kadastraal inkomen ligt in lijn met het provinciale gemiddelde. wat de jaarlijkse onroerende voorheffing beheersbaar houdt en de totale woonkost drukt ten opzichte van de centrumsteden. De troef van Buggenhout is het Buggenhoutbos (147 ha) en de nabijheid van Dendermonde. een element dat kopers uit de bredere regio aantrekt en dat in combinatie met de betaalbaarheid. de leefkwaliteit en de bereikbaarheid Buggenhout tot een markt maakt die zowel eigenaars-bewoners als investeerders structureel bedient.

Prijsgeografie en woningtypes in Buggenhout

De dorpskern van Buggenhout concentreert het commerciële aanbod en de meest compacte woningtypes. Rijwoningen met twee tot drie slaapkamers worden er verhandeld in uiteenlopende prijsklassen. Gerenoveerde panden met EPC-label C of beter noteren premies van 10-12% boven niet-gerenoveerde vergelijkbare woningen. De wandelafstand tot winkels. scholen en openbaar vervoer is de primaire waardedrijver in deze zone. De verkooptermijn bedraagt gemiddeld 55 dagen voor instapklare woningen en 80 dagen voor te renoveren panden — een verschil dat het belang van de energetische staat onderstreept.

De residentiële zones rond de kern bieden halfopen en open bebouwingen op percelen van 400 tot 800 m². De gemiddelde transactieprijs ligt in het middensegment voor een gezinswoning met drie slaapkamers. garage en tuin. Deze zone trekt voornamelijk doorstromers aan: gezinnen die vanuit een rijwoning of appartement opschalen naar meer woonoppervlakte en buitenruimte. De tuinen variëren van 150 tot 500 m². wat voldoende is voor een terras. speelzone en eventueel een tuinhuis — luxes die in de centrumsteden onbetaalbaar zijn geworden.

In de periferie en de aangrenzende deelgemeenten domineert de open bebouwing op ruimere kavels (600-1.200 m²). Transactieprijzen variëren naargelang ligging, staat en woningtype. Het aanbod is beperkter en de rotatie trager — gemiddeld 95 dagen verkooptermijn — maar de waardestabiliteit is hoog. Woningen met ongehinderd landelijk zicht noteren premies van 8-12%. een effect dat in tijden van thuiswerk versterkt wordt.

Het appartementssegment is beperkter dan in de centrumsteden: appartementen met twee slaapkamers worden verhandeld in uiteenlopende prijsklassen. Het aanbod concentreert zich langs de dorpskern en in recente nieuwbouwprojecten. Nieuwbouwappartementen met EPC-label A noteren een premie van 15-20% boven vergelijkbare bestaande appartementen. maar compenseren dit via lagere energiekosten van gemiddeld €800 per jaar.

Investeringspotentieel en huurmarkt

Buggenhout biedt een bruto huurrendement van gemiddeld 4.0%. wat in lijn met het provinciale gemiddelde ligt. De huurvraag wordt gevoed door gezinnen die de koopmarkt afwachten. jonge werkenden die flexibiliteit verkiezen. en pendelaars die een tijdelijke woonoplossing zoeken in afwachting van een definitieve vestiging.

Een gezinswoning met drie slaapkamers die in het middensegment valt. genereert een maandelijkse huur van circa €1.033. Na aftrek van onroerende voorheffing (circa €1.100/jaar). onderhoud (1% van de woningwaarde/jaar) en eventuele beheerkosten resteert een netto rendement van 2.8%. Bij appartementen ligt het bruto rendement doorgaans 0.4 procentpunt hoger door de lagere instapprijs en beperktere onderhoudskosten.

De waardegroei over de periode 2020-2026 bedroeg gemiddeld 3.0% per jaar. wat een totaalrendement (huur + waardestijging) van 5.8% oplevert — een aantrekkelijk cijfer voor vastgoedinvesteerders die langetermijnwaarde zoeken boven speculatief rendement. De beperkte nieuwbouwactiviteit en de afnemende beschikbaarheid van bouwgrond ondersteunen deze groeitrend op middellange termijn.

Let op de renovatieverplichting: circa 36% van het woningbestand in Buggenhout draagt een EPC-label E of F. Bij aankoop van een investeringspand is een energetische renovatie binnen vijf jaar verplicht. De kosten bedragen gemiddeld €24.800 tot €46.500. maar de bijhorende waardestijging van €15.000 tot €25.000 en een huurverhoging van €80 tot €130 per maand maken de investering rendabel op een horizon van vijf tot zeven jaar. De Vlaamse renovatiepremie en de renteloze energielening bieden bijkomende financiële hefbomen.

Buggenhout — van bevolking tot buurtwinkel

Buggenhout hoort bij het arrondissement arrondissement Dendermonde en heeft 14.475 inwoners. De oppervlakte meet 25,3 km². Dichtheid: 573 inwoners per km². Burgemeester is Geert Hermans. Het centrum situeert zich gemiddeld 11 meter boven zeeniveau.

De woningmarkt van Buggenhout is typisch landelijk: vrijstaande en halfopen woningen op ruime kavels overheersen. Ondanks lagere gemiddelden kan de prijsspreiding tussen gerenoveerde en te renoveren panden aanzienlijk zijn. EPC-scores en de staat van dak, gevelisolatie en stookinstallatie spelen hier extra zwaar door.

Volgens Wikipedia NL Buggenhout is een plaats en gemeente in de Belgische provincie Oost-Vlaanderen.

Met plaats 20 van 62 in Oost-Vlaanderen zit Buggenhout in het bovenste helft van de provincie, 5.9% boven het provinciale gemiddelde, per vierkante meter bieden appartementen hier de beste prijs (€2.592/m²), de onderwijsdichtheid komt uit op 0.69 scholen per 1.000 inwoners, één supermarkt per ongeveer 4.825 inwoners, en sinds 2020 noteerde de gemiddelde huisprijs een evolutie van +42.4%.

Scholen, supermarkten, zorg — de status in Buggenhout

Op cultureel vlak zijn er 3 bibliotheken, inwoners vinden binnen de gemeente 10 scholen en 3 kleuterscholen. de handelskern omvat 3 supermarkten en 5 bankkantoren en de zorginfrastructuur bestaat uit 3 apotheken, qua openbaar vervoer zijn er 2 trein- of tramhaltes. het aanbod aan buiten- en sportactiviteiten omvat 7 parken, 6 speeltuinen, 3 sportcentra en het horeca-aanbod bestaat uit 9 restaurants en 3 cafés. Let wel: niet elk bedrijf of elke praktijk is in OpenStreetMap geregistreerd.

10Scholen
3Kleuterscholen
3Supermarkten
2Stations
3Apotheken
7Parken
6Speeltuinen
3Sportcentra
9Restaurants
3Cafés
3Bibliotheken
5Bankkantoren
3Tankstations

Huis verkopen in Buggenhout in 3 fasen — van schatting tot notaris

1

Voorbereiden

Waardebepaling, verplichte attesten (EPC, elektrisch, asbest, bodem), vastgoed-foto's en publicatietekst. Certiloket regelt alle attesten. Reken op 2-4 weken.

2

Te koop aanbieden

Publicatie op Immoweb, Zimmo, Realo + persoonlijk netwerk. Bezichtigingen, onderhandeling, compromis. Duur afhankelijk van prijszetting en vraag — in Buggenhout doorgaans 4-12 weken voor instapklare woningen.

3

Afronden

Notariële akte binnen 4 maanden na compromis. Koper betaalt notariskosten en registratierechten. Verkoper levert de sleutels op de akte-datum.

Veelgestelde vragen over huis verkopen in Buggenhout

Wat is de gemiddelde huisprijs in Buggenhout in 2026?
De gemiddelde huisprijs in Buggenhout bedraagt €382.221 in 2026, ofwel circa €2.733 per vierkante meter. Een appartement kost gemiddeld €223.200. (Bron: Statbel, meest recente kwartaal.)
Welke wijken of buurten in Buggenhout zijn het populairst?
De dorpskern rond het marktplein en de aangrenzende residentiële zones zijn het meest gewild. De omliggende deelgemeenten bieden ruimere percelen aan iets lagere prijzen.
Hoe evolueert de vastgoedmarkt in Buggenhout?
De woningprijzen in Buggenhout tonen een stijging van +7,5% op jaarbasis volgens de meest recente Statbel-cijfers.
Is Buggenhout een betaalbare optie in Oost-Vlaanderen?
Qua prijspeil ligt Buggenhout rond het provinciale gemiddelde. De combinatie van het Buggenhoutbos (147 ha) en de nabijheid van Dendermonde maakt het een aantrekkelijke optie voor gezinnen en starters.
Hoeveel inwoners telt Buggenhout?
Buggenhout telt ongeveer 14.475 inwoners, verspreid over 25,3 km². Dat komt neer op 573 inwoners per km². De gemeente valt onder het arrondissement arrondissement Dendermonde in de provincie Oost-Vlaanderen.
Welke voorzieningen vind ik in Buggenhout?
Binnen de gemeentegrenzen van Buggenhout liggen volgens OpenStreetMap onder meer 10 scholen, 3 supermarkten, 2 trein- of tramhaltes. Voor uitgebreider aanbod komen inwoners vaak ook in buurgemeenten terecht.
Waar moet ik op letten bij een huis in Buggenhout?
In Buggenhout vind je overwegend open en halfopen bebouwing op ruime percelen. Kijk goed naar het EPC-label (sinds 2023 renovatieverplichting bij labels E/F), de staat van dak en elektriciteit, en vraag zeker een asbestattest voor woningen van vóór 2001. De prijsvork tussen een gerenoveerd en een te renoveren pand is in landelijke gemeenten typisch groter dan in stedelijke kernen.
Wat is mijn woning waard in Buggenhout?
De gemiddelde huisprijs in Buggenhout bedraagt €382.221 (±€2.733/m²), maar uw exacte waarde hangt af van oppervlakte, bouwjaar, EPC en staat. Gebruik onze gratis schatting voor een realistische waardebepaling.
Moet ik verplicht via een makelaar verkopen?
Nee, u kunt ook zelf verkopen (“tussen particulieren”). Een erkende lokale makelaar kent echter de Buggenhout-markt, zorgt voor correcte prijszetting, professionele foto's, screening van bieders en juridische begeleiding. Commissies liggen doorgaans tussen 2-3% + BTW.
Welke kosten heb ik bij verkoop?
Als verkoper betaalt u: EPC-attest (100-250 €), elektrische keuring (120-180 €), asbestattest (300-800 €), eventueel makelaarscommissie (2-3% + BTW). De notariskosten (registratie + ereloon) zijn voor rekening van de koper.
Wat is het verschil tussen een compromis en een notariële akte?
Het compromis is de onderhandse verkoopovereenkomst — bindend voor beide partijen. Binnen 4 maanden erna volgt de authentieke akte bij de notaris, waarop de betaling en eigendomsoverdracht plaatsvinden.

Begin met de eerste stap — wat is uw woning in Buggenhout waard?

Een gratis indicatieve schatting in 2 minuten — direct online + PDF-rapport.

Schat mijn woning gratis →

Of regel direct het volgende voor uw verkoop in Buggenhout

Verplichte attesten regelen

Epc, asbest en elektrische keuring in Buggenhout — één keurder, één bezoek, vaste prijs via Certiloket.

Naar Certiloket →

Renovatie voor meerwaarde

Een gerichte renovatie levert in Buggenhout al snel 5-15% meerwaarde op. Bereken kosten én rendement.

Naar Renovatie-calculator →

Notariskosten berekenen

Krijg een precies overzicht van aktekosten en registratierechten voor uw verkoop in Buggenhout.

Bereken →

Ook verkopen in de buurt van Buggenhout?

Bekijk de huisprijzen en verkoopmarkt in omliggende gemeenten:

Dendermonde Lebbeke Londerzeel Puurs-Sint-Amands Opwijk